O tvůrci

O umění se snažím ve dvou rovinách – fotím a píšu. Mou specializací je reportážní fotografie a krátké povídky.

Povídky píši přibližně od roku 2005 a přivedl mě k tomu můj bratr, který kdysi přepisoval příběh české hry Mafie do literární podoby. Jakožto správný mladší sourozenec jsem chtěl dělat to, co dělá on, a tak jsem začal psát Invictus. Nikdy jsem to nedopsal.
Psaní povídek se stalo mým únikem z reality. Psaní se stalo způsobem, jak se vyrovnat s myšlenkami a životními událostmi. Možná i proto jich mám na kontě dost málo na to, jak dlouho se této činnosti věnuji. Mám mnoho nápadů, ale jsem líný je zpracovat. Jednou je všechny napíšu. Určitě.
Na konci roku 2018 jsem objevil své básnické střevo, zatím je to takové hloupé batole, ale třeba někdy dospěje. Dále píšu na webové stránky vlastní chovatelské stanice psů různé články o výchově, nemocech, vyšetřeních a dalších souvisejících tématech.

Co se týče fotografování, tak se na mně podepsalo rodinné zázemí – jsem třetí generací fotografů v naší rodině, potažmo rodinné firmě. Zabývám se reportážní fotografií od června 2008, kdy jsem na zámku Mostov fotil svou první svatbu. V průběhu let jsem se stal přes hledáček foťáku svědkem mnoha lidí, kteří si řekli své "ano". Mimo to jsem taky dvakrát fotil maturitní ples a několik psích výstav pro Klub švýcarských salašnických psů. Příležitostně fotím jako zakázku zvířata i lidi, rekreačně pak naprosto cokoliv.

A jinak jsem také ochoten postavit na zakázku webové stránky. Pro bližší informace napište soukromou zprávu.

Zakázky

Focení: Reportážní fotografii se věnuji pod hlavičkou rodinné firmy. Fotíme (a točíme) především svatby, ale není problém nafotit i jinou akci. Maturitní plesy již neděláme. Hlavním naším regionem jsou západní Čechy, ale po dohodě můžeme dojet prakticky kamkoliv. V rámci photo shootů jsem ochoten fotit lidi i zvířata. Na tématu se můžeme domluvit, ale focení beru pouze na Plzeňsku nebo v Praze.

Psaní: Jsem schopen na zakázku psát povídky, odborné články, krátké texty různého charakteru, teoreticky i básničky. Prakticky jakékoliv texty, které budou třeba, vyjma vysokoškolských závěrečných prací. Na tématu se můžeme domluvit. Píšu pouze v českém jazyce.

Tvorba webu: Tato činnost je otázkou konkrétní domluvy. Netvořím rozsáhlejší projekty, které vyžadují velkou dynamiku, protože na ně nemám dostatek času. Moji nabídku tedy využijí především ti, kteří hledají stavbu statických a spíše jednodušších stránek, co se týče obsahu. Stavím přes redakční systém Wordpress.

  • Platbu přijímám ideálně klasickým bankovním převodem, výjimečně jsem ochoten akceptovat PayPal.
  • Ceník pro svatební zakázky: https://www.fotodolejs.cz/page4.html.
  • Cena jiných služeb závisí na dohodě.

Fotografování

Fotím digitální zrcadlovkou Nikon D7000. Nejběžnějším objektivem se pro mě stal Nikon 18-135 mm. Když si to situace žádá, můžu použít Tamron 70-300 mm nebo pevné objektivy Nikon 30 mm a 50 mm. V oblasti zakázek je mé hlavní zaměření na reportážní fotografii (svatby nebo jiné akce). Maturitní plesy již nefotíme. Na svatbách děláme jako rodinná firma fotky i video, ať už jen obřad, nebo celý den od ranních příprav do půlnoci. Svatební obřad fotíme vždy ve dvou, plus případná kamera. Kde to prostory umožňují, tam fotíme i záběry shora. Již několik let oficiálně fotím psí výstavy a svody pro Klub švýcarských salašnických psů.
Tvoříme také svatební pohlednice (nejedná se o fotku podlepenou pohlednicovou samolepkou, ale o malosériový tisk na tvrdý papír s laminací) a nabízíme zapůjčení Polaroidu Instax (Wide a Square) na různé akce po celé České republice.
Osobně se nevyhýbám ani různým "soukromým" photo shootům, nafotím lidi i zvířata, je mi to jedno. Sexuální motivy jsem ochoten fotit jen za předpokladu, že nejde o laciné porno.

Malou část mých fotek najdete na https://www.zonerama.com/foriczart/96144.

Tvůrčí psaní

Převážnou část mé tvorby naleznete na mých stránkách http://www.foriart.cz. Kromě povídek (a možná básniček) mohu nabídnout také sepsání odbornějších článků, pokud mi zajistíte dostatečné podklady a bude-li pro mě dané téma zajímavé. Ukázku takových textů můžete nalézt na webu mé chovatelské stanice http://www.bavorskacesta.cz/clanky.
Jiné textové práce jsou otázkou dohody, tématu, mého momentálního rozpoložení... prostě mi zkuste napsat a uvidíte.

V sexuálně explicitních scénách odmítám popisovat detaily. NSFW témata jako taková nejsou problém.